Wszyscy lubimy zapach świeżego prania. Delikatna woń subtelnie unosząca się w powietrzu potrafi wywołać uśmiech oraz sprawić, że poczujemy się lepiej, przyjemniej.
Świeżo uprane ubrania mogą poprawić humor nie tylko nam, ale i naszym bliskim. Dodatkowo dzięki takiemu z pozoru drobiazgowi zyskujemy więcej pewności siebie oraz motywacji do działania. Pranie wydaje się proste. Wkładamy ubrania, wsypujemy proszek, włączamy pralkę ot i cała praca. Ale czy na pewno???
Jak to odpowiednio robić? Jakich błędów unikać? Na te i na inne pytania odpowiemy w tym artykule.
Segregujemy ubrania przed praniem
Przed praniem należy posegregować ciuchy, najlepiej na trzy rodzaje. Pierwsza kategoria to ubrania białe, kolejna kolorowe lub jasne oraz czarne ( w tym także inne ciemne kolory). Ubrań nie należy mieszać ze sobą ze względu na to, iż mogą farbować.
W jakim stopniu napełnić pralkę?
Pralkę powinniśmy zapełnić w ¾ pojemności. Jeśli pozostawimy wolne miejsce umożliwi to na swobodne obracanie się ubrań w trakcie prania, a także zapobiegnie potencjalnym zgnieceniom.
Jakich środków należy używać aby odpowiednio prać ubrania ?
Należy pamiętać by wybierać odpowiednie środki do różnego rodzaju tkanin. Białe ubrania trzeba prać w proszku do białych, kolorowe w proszku do kolorowych rzeczy. Warto również mieć płyn do płukania tkanin. Jeżeli natomiast dysponujemy dużą ilością czarnych ubrań, można też wybrać środek do przedłużania trwałości czerni.
Proszki takie jak Herr Clever Color oraz Herr Clever Weiss to świetne rozwiązanie nawet na bardzo trudne zabrudzenia. Warto przetestować ich działanie.
Żele do prania mogą być świetną alternatywą dla proszków. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być wybór Clinex Laundry gel oraz Persil Activ żel. Oba produkty są wysokiej jakości i cechują się wysoką skutecznością w działaniu.
Do płukania tkanin odpowiednim produktem będzie choćby płyn Softlan. Dostępny w różnych zapachach pozwoli na osiągnięcie oczekiwanego efektu dbając również o przyjemny zapach.
Robiąc pranie pamiętajmy o:
Pranie to prozaiczna, lecz nie do końca prosta i oczywista czynność. Pamiętając jednak o kilku kwestiach i zasadach możemy uniknąć błędów i nieprzyjemnych zaskoczeń.
0 komentarzy