Pozbycie się plam z ubrań może przysporzyć nie lada problemów, a jeśli dodatkowo mamy do czynienia z plamami po flamastrach, winie lub farbie to często od razu skazujemy naszą garderobę do wyrzucenia.
Nie należy jednak skreślać naszych ulubionych spodni lub bluzy, zabrudzenia tłuszczowe możemy z łatwością usunąć jeśli zabierzemy się za ich czyszczenie gdy plama jeszcze nie zdążyła zaschnąć.
Zazwyczaj na samym początku sięgamy po domowe sposoby z zimną wodą lub octem. Gdy to nie pomoże wrzucamy brudne ubrania do pralki z nadzieją, że popularny proszek do prania sobie z nimi poradzi.
Domowe sposoby jednak nie zawsze się sprawdzają, a reklamowane w telewizji proszki do prania często polegają na pierwszej linii, nie radząc sobie z usunięciem najprostszych zabrudzeń.
Nie tracąc więc czasu na próbę likwidacji plam za pomocą zimnej wody lub kupowanie popularnych proszków do prania. Warto wykorzystać sprawdzone środki, stosowane przez firmy profesjonalnie zajmujące się sprzątaniem i usuwaniem plam.
Mam tutaj na myśli m.in. Meglio, między innymi ponieważ w dalszej części przedstawię kilka innych preparatów które sprawdzają się podczas usuwania tłustych plam. Stosowane mogą być do czyszczenia ubrań, jak również również mycia zatłuszczonych naczyń, usuwania tłustych nawarstwionych zabrudzeń np. z silników samochodowych.
Meglio
Uniwersalny środek który możemy zastosować niemalże wszędzie i wcale nie wyolbrzymiam tutaj działania tego produktu. Stosowany do czyszczenia ubrań i obuwia, doskonale sprawdza się również podczas odtłuszczania piekarników, naczyń kuchennych. Dzięki odtłuszczającym właściwościom płyn zyskał również uznanie w warsztatach i branży motoryzacyjnej. Gdzie stosowany jest tam m.in. do czyszczenia silników, usuwania tłustych zabrudzeń.
Zabrudzenia tłuszczowe – Branża motoryzacyjna.
Jeśli chodzi o branżę motoryzacyjną możemy wspomnieć tutaj również o odtłuszczaczu Clinex GreaseOff. Dedykowany do usuwania nawarstwionego tłuszczu, skutecznie rozpuszcza smary i oleje. Stosowany jako zamiennik wspomnianego wcześniej Meglio, może być również użyty w gastronomii z powierzchniami mającymi kontakt z żywnością.
Odtłuszczacze stosowane w branży gastronomicznej.
Najczęściej z zabrudzeniami tłuszczowymi mamy do czynienia w kuchni, gdy podczas przygotowywania potraw tłuszcz rozpryskuje się dookoła. Lub pozostające w naczyniach resztki jedzenia po dłuższym czasie stają się trudne do usunięcia.
Przystępując do mycia tłustych zabrudzeń na samym początku możemy sięgnąć po produkty które łatwo dostępne są sprawdzone przez wiele osób. Tak mam tutaj na myśli chemię gospodarczą, produkty znajdujące się w tej kategorii środków czyszczących doskonale radzą sobie z często występującymi zabrudzeniami.
Do popularnie stosowanych odtłuszczaczy chemii gospodarczej możemy zaliczyć Cillit Bang tłuszcz i smugi. Dostępny butelce ze spryskiwaczem jest łatwy do rozprowadzenia a efekty działania są widoczne już po kilku sekundach.
W przypadku trudnych do usunięcia zabrudzeń, zapieczonych resztek jedzenia najlepszym rozwiązaniem wydaje się być użycie profesjonalnych środków czyszczących. Płyny przeznaczone do usuwania wszelkich tłustych zabrudzeń, w swoim składzie posiadają również aktywną pianę czyszczącą. Działanie piany widoczne jest już kilka sekund po nałożeniu. Wskutek reakcji chemicznych podczas czyszczenia piana zaczyna zmieniać kolor.
Spośród profesjonalnych środków czyszczących przeznaczonych do odplamiania możemy wyróżnić Clinex Grill z aktywną pianą czyszczącą oraz Clinex Fast Gast. Który poza zatłuszczeniami usuwa również nieprzyjemne zapachy, a także Dolphin Oil Cleaner skuteczny podczas usuwania zabrudzeń olejowych oraz doskonale radzący sobie z tłustymi osadami organicznymi i roślinnymi.
Gruntowne odtłuszczanie.
Zabrudzenia olejowo-tłuszczowe często występują również na powierzchniach „twardych”, posadzkach, betonie, kostce brukowej, elewacji wewnętrznej i zewnętrznej. Aby się z nimi uporać możemy zastosować koncentrat Dolphin Super Oil Cleaner. Skuteczny w usuwaniu zabrudzeń z twardych powierzchni znakomicie sprawdza się także podczas prania ubrań roboczych w pralkach przemysłowych.
0 komentarzy